PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30638}

Wojna światów

The War of the Worlds
6,4 1 952
oceny
6,4 10 1 1952
6,2 4
oceny krytyków
Wojna światów
powrót do forum filmu Wojna światów

Oldschool

ocenił(a) film na 7

To jest dopiero klasyka, przez duże "K". Chyba jeden z najlepszych filmów tamtych lat i najlepiej zrealizowany. I oczywiście rarytas w swoim gatunku. Powiem wam, że ogląda się dobrze, oczywiście w kilku momentach był nudnawy, ale atak marsjan robi wrażenie do teraz, w ówczesnym czasie to pewnie porażał wręcz, ja dziś oglądałem po 50latach od premiery, a się zachwycałem. Mocną stroną filmu jest klimat i efekty specjalne, bo dialogi to standard - trochę drętwe, aktorstwo jest średnie, niektóre zachowania bohaterów dziwne. Ale mimo wszystko film i tak podnosi poprzeczkę wysoko. Chętnie jeszcze wrócę do niego.

A co do wersji z 2005, ogólnie krytykowanej - nie wiem o co chodzi, podobało mi się odświeżenie historii, Spielberg fajnie zaktualizował "Wojnę Światów", podoba mi się jego wizja. Z resztą to chyba jego ostatni dobry film. No i ten koncept z rodziną był ciekawszy niż znowu wałkowanie motywu naukowca i wojskowych. Obie wersje filmu oceniam na 7/10.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Nic nie zaktualizował. Zinterpretował po swojemu i to akurat jeden z najgorszych jego filmów. Albo najgorszy? Z książkowego oryginału zostało tak niewiele, że ledwo to podpada pod pomysł Wellsa. Oczywiście kwestia gustu, ale równie dobrze mógł sobie darować tytułowanie swego gniota "Wojna Światów" i dać np. "Dwa wk...ce bachory: Wrzask".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones