PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127025}

Wojna światów

War of the Worlds
6,3 266 268
ocen
6,3 10 1 266268
6,3 29
ocen krytyków
Wojna światów
powrót do forum filmu Wojna światów

Pewnie wszystkim wiadomo że ten film jest ekranizacją powieści H.G. Wells'a, o tym samym
tytule.
Czy ktos czytał tę książke? Co o niej myslicie? i jak oceniacie ten film jako jej ekranizacje?
Zapraszam do dyskusji ;)

ocenił(a) film na 5
adiostr

na filmie byłem w kinie, a książkę zacząłem czytać kilka dni później, w filmie zrobiły na mnie wrażenie tylko efekty specjalne, nie dostrzegłem jakiejś próby ekranizacji idei książki, czy własnej interpretacji, jak dla mnie to po prostu hollywoodzka superprodukcja z efektami wizualnymi bez nacisku na treść, jednak zamierzam za jakiś czas odświeżyć tą powieść, może wtedy coś mi umknęło

ocenił(a) film na 8
Ramz

Książka ma zupełnie inny klimat i szkoda, że twórcy filmu nie zrobi ekranizacji z prawdziwego zdarzenia jak np. Wojna światów z tego samego roku z mniejszym budżetem. http://www.filmweb.pl/film/War+of+the+Worlds%2C+The-2005-188560 Gdyby dać na to środki z holyłudu to powstał by epicki film, no ale ogólnie wersja Spilberga ma bardzo dobry klimat kilka smaczków z książki się pojawia no i muzyka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones