PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127025}

Wojna światów

War of the Worlds
6,3 266 268
ocen
6,3 10 1 266268
6,3 29
ocen krytyków
Wojna światów
powrót do forum filmu Wojna światów

Kiedy po raz pierwszy skusilem sie by obejrzec kolejna wersje filmu opartego na ksiazce H. Wellsa bylem bardzo ciekaw jak do tego podszedl Spielberg i o dziwo nie zawiodlem sie. Film od samego poczatku przykuwa do fotela i nie odpuszcza do samego konca. Mowie tu o sobie oczywiscie. Jest tu wszystko co sklada sie na perfekcyjne kino akcji najwyzszej proby. Swietnie poprowadzony scenariusz, pieknie sfilmowane sceny, nota bene przez naszego ziomka, co bylo dla mnie dodatkowa motywacja do obejrzenia filmu. Ponadto precyzyjnie poprowadzone postaci pierwszego i drugiego planu. W szczegolnosci zaimponowala mi najmlodsza odtworczyni jednej z glownych rol Miss Dakota, mam wrazenie, ze na dluzej zagosci w Hollywood. Efekty specjalne mowia same za siebie, jak zwykle Spielberg jest w tym temacie profesjonalista najwyzszej miary.

Troche bawia mnie dyskusje "na powaznie" na temat filmu s-f wytykajace jakies niedociagniecia czy brak logiki. Wszystko zalezy od poziomu emocjonalnego (nie mylic z inteligencja bo to dwie osobne kwestie) widza. Od momentu powstania filmu minelo juz 7 lat wiec technika efektow komputerowyvh jest odpowiednio na innym poziomie. Podkreslam slowo innym bo czy lepszym to sprawa wzgledna. Co za tym idzie maniakom efektow specjalnych moze ten film nie dac pelnej satysfakcji. Druga interesujaca sprawa, po co doszukiwac sie realizmu w filmach fabularnych jakichkolwiek, z reguly o realizm dbaja producenci i tworcy filmow dokumentalnych i publicystycznych. Wiec jesli ktos lubi rzetelne s-f i nie ma przed seansem nastawienia do rozkladania na czynniki pierwsze napewno sie nie zawiedzie. Jak dla mnie film trafiony w dziesiatke.

ocenił(a) film na 10
zarkadiusz7

Dla mnie tez 10/10 genialny najlepszy film ukazujący atak kosmitów najbardziej realistyczny wszystkie inne filmy o ataku kosmitów przy tym filmie to słabizna heh porostu genialny a już sceny w piwnicy z Timem Robbinsem to istny majstersztyk Spielberg po raz kolejny potwierdził swój geniusz Bravo!!!

slayer6

Wlasnie, takich smaczkow jak ten z piwnicy jest wiecej, kazda postac w tym filmie jest bardzo wyraznie wyrysowana ale bez przerysowan. Pierwszy raz widzialem prawdziwy strach w twarzy Toma Cruise'a, np scena kiedy otrzepuje sie z popiolu czy ta z kanapka na szybie. Dalej; jego syn bedacy w szoku podejmujacy dziwne decyzje wbrew instynktowi samozachowawczego. Mysle, ze Spielberg i jego wspolpracownicy musieli sporo studiowac prawdziwe sytuacje ludzi w skrajnym zagrozeniu by moc w tak wrecz realistyczny sposob poprowadzic postaci filmu. No Dakota wymiata, az kiszki skreca od jej krzyku.

ocenił(a) film na 9
zarkadiusz7

uwielbiam ten film !!! jest genialny, naprawdę polecam ;D

ocenił(a) film na 9
zarkadiusz7

Dokładnie film wymiata jeden z najlepszych o inwazji kosmitów jaki widziałem, a widziałem ich w cholere. Bardzo klimatyczny!

ocenił(a) film na 8
zarkadiusz7

Miałem założyć osobny temat, ale nie będę powielał.
Długo czekałem, aż ktoś zekranizuje jak należy staruszka Wellsa i doczekałem się. Dokładnie tak wyobrażałem sobie w młodości inwazję marsjan. Spielberg zrobił na prawdę dobrą solidną robotę. Widać rękę mistrza. Całkowicie zgadzam się z założycielem tematu i nie będę go powtarzał. Dodam tylko, że nareszcie nie oglądałem superbohaterów, którzy w pojedynkę walczą z obcym najeźdzcą. W filmie doskonale ukazano wizję jaką stworzył Wells. Panika, ludzie przerażeni, chcący tylko ratować siebie, ewentualnie bliskich, nie widzący ratunku. Nie ma herosów. Film Spielberga bije na głowę produkcje w rodzju Dnia niepodległości i Armagedonu. I nawet Tom Cruiz (wielbiciele niech wybaczą ;)) wzbił się na wyżyny. Rzeczywiście młoda aktoreczka zagrała niesamowicie. Film, do którego wrócę na pewno. Acha i jeszcze jedno, nie jest prawdą, że film ma słabe efekty specjalne Wręcz przeciwnie, są one doskonałe, aż dech zapiera i są bardzo przekonywujące (muszę koniecznie obejrzeć ten flm na dużym ekranie). Po prostu film nie jest naszpikowany efektami, jak gęsty krupnik kaszą, że łyżki nie można wbić ;p Pod tym względem jest ich tyle ile musi być by zbudować dobry klimat filmu. Podsumowując polecam gorąco wszystkim wielbicielom prawdziwej s/f.

PS Jeżeli znowu pojawi się parę postów narzekaczy, wkleję ten tekst jeszcze raz jako osobny temat.

ocenił(a) film na 8
zarkadiusz7

Zgadzam się z opinią w stu procentach! Film jest świetny a Spielberg po raz kolejny pokazał, że jego filmy są na najwyższym pozimie. Gra aktorów też super, Dakota wymiata a Cruise naprawdę się postarał. Daję 8/10 i na pewno obejrzę ten film po raz drugi z wielką przujemnością

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones