PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127025}

Wojna światów

War of the Worlds
6,3 266 310
ocen
6,3 10 1 266310
6,4 30
ocen krytyków
Wojna światów
powrót do forum filmu Wojna światów

Film osiągnął prawie to samo, co Lista Schindlera, ale bez obrazów historycznych – co jest
utrudnieniem. To jest film o zagładzie, o eksterminacji. To nie jest atak obcych! Nie ma bomb
niszczących kapitol. Kosmici zresztą już wcześniej zakopali maszyny – to też osłabia
wrażenie ataku. Tworzy natomiast wrażenie zaplanowania, zwykłej decyzji – a nie najazdu.

Lubię zwracać uwagę na szczegóły. I na przykład wrażenie systematycznej eksterminacji było podkreślane poprzez te monotonne odgłosy jakby pomp.

ocenił(a) film na 8

Też na to zwróciłem uwagę. Tak samo jak odgłos kroczących marsjańskich Tripodów. Dźwięk wydawał się znajomy, ale nie mogłem się połapać skąd go znam. I w końcu się udało. To nie tyle co pompy, a stare przemysłowe maszyny parowe z XIX w. Charakterystyczny dźwięk wielkich tłoków i pasów transmisyjnych. I przyznam że jak byłem w Newark na Wilson Str, w miejscu gdzie pierwszy Tripod wyszedł na powierzchnię, to tak jakoś dziwnie ciarki mi po plecach przeszły... :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones